Wybór klimatyzacji – zdaj się na profesjonalistów

Klimatyzacja od dłuższego czasu nie kojarzy się Polakom z towarem luksusowym. Na jej montaż decyduje się w naszym kraju coraz więcej osób. Klientów kuszą przede wszystkim klimatyzacje sprzedawane w dużych marketach budowlanych. Ich niska cena skutecznie przyciąga kupujących, którzy pragną, aby w ich domach panowała idealna temperatura. Należy jednak zadać sobie jedno pytanie – czy klimatyzacja z marketu jest warta swojej ceny? Czy nie lepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów, którzy doradzą wybór odpowiedniego sprzętu i zajmą się montażem?

Atuty i korzyści

Niezaprzeczalną zaletą klimatyzacji dostępnej w supermarketach jest jej cena. To ona sprawia, że wiele osób daje się namówić na zakup tego typu sprzętu w znanych sieciówkach. Specjaliści przypominają jednak, że klimatyzacje z marketów nie należą zazwyczaj do sprzętów wysokiej jakości – nie posiadają specjalnych systemów zabezpieczeń, co w efekcie sprawia, że nie są długowieczne. W trosce o jakość pracy i efektywność funkcjonowania – najlepiej wybrać klimatyzatory wybierane i polecane przez profesjonalistów, takich jak firma GTH Polska. Dlaczego?

Po pierwsze – wyższa jakość wykonania

Największą wadą klimatyzatorów kupowanych w marketach jest ich niska jakość wykonania. Urządzenie, które trafia na sklepowe półki, zostało wykonane hurtowo, co znacząco wpływa na wykończenie sprzętu. Należy w tym miejscu wspomnieć o podstawowym założeniu, przy robieniu zakupów w jakiejkolwiek branży – cena = jakość. Decydując się na zakup najtańszego sprzętu z marketu, nie powinniśmy oczekiwać klimatyzacji wykonanej w solidny sposób – to oczywiste, biorąc pod uwagę, że niska jakość wykończenia urządzenia może mieć niebagatelny wpływ na jakość pracy urządzenia.

Po drugie – brak autoryzowanego serwisu

Jeśli zakupisz klimatyzator w jednej z sieci supermarketów to nie możesz liczyć na autoryzowany serwis. W przypadku zakupu tego urządzenia w markecie nie mamy możliwości wezwania autoryzowanego serwisu, który w przypadku awarii przyjedzie do naszego domu i na miejscu sprawdzi, co zakłóca pracę sprzętu. Jednocześnie może wystąpić problem z częściami zamiennymi, które mogą uratować nas przed koniecznością wymiany całego klimatyzatora.

Po trzecie – brak dbałości o przechowywanie sprzętu

Większość klimatyzatorów wystawianych na sklepową półkę przechowywanych jest w niewłaściwy sposób. Może to mieć niebagatelny wpływ na jakość pracy sprzętu i na jego awaryjność. Podobnie jak cały proces transportowania, który wykonywany hurtowo może wpływać niekorzystne na jakość pracy klimatyzatorów. To kolejny argument za tym, aby dobrze przemyśleć zakup urządzenia w supermarkecie.

Po czwarte- nieobecność fachowej obsługi

Zakup klimatyzatora może sprawiać wrażenie bardziej skomplikowanego, niż mogłoby się to wydawać. Decydując się na zakup sprzętu ze sklepu nie powinniśmy liczyć na fachową pomoc w wyborze odpowiedniego modelu. Specjaliści natomiast doskonale podpowiedzą nam, jaki typ klimatyzatora doskonale sprawdzi się w naszym domu. Dopasują model odpowiedni dla nas pod kątem poboru prądu, głośności pracy i mocy.

https://gthpolska.pl/

Leave a Reply